czwartek, 26 lutego 2015

Czy to już wiosna?

Chyba żadna pora roku, nie jest tak, wypatrywana, przez wszystkich jak wiosna.
Po dłuższej, lub dla niektórych krótszej, mroźnej, lub deszczowej zimie, każdy z niecierpliwością spogląda za okno. Jest już? Czy nie ma ?


Podobnie jest ze mną. Od kilku dobrych tygodni, nerwowo przytupuje nogami, i zastanawiam się: siać już, czy jeszcze nie? Bo niby już koniec lutego, ale temperatura jeszcze nie ta, a i słońce niezbyt jeszcze wysoko... Chyba trochę się jednak wstrzymam, bo nasiona, które będę wysiewać należą do gatunków tropikalnych, a te potrzebują ciepła, i słońca.

Tymczasem wokół mnie powolutku, po cichutku, skrada się wiosna.
Najpierw pojawiły się Ranniki zimowe (Eranthis hyemalis).


Tuż za nimi pojawiły się różnej maści Krokusy (Crocus sp.). Te ze zdjęcia poniżej to odmiana 'Remembrance' o pięknych, dużych, i intensywnie fioletowych kwiatach.


W cieplejszych miejscach zaczynają kwitnąć też Narcyzy (Narcissus sp.).  Kwiaty wyjątkowo popularne w Wielkiej Brytanii. Niedługo będą tu ich całe pola.


W zieleni miejskiej pojawiły się już pierwsze Pierwiosnki, lub jak kto woli Prymule (Primula sp). W tym roku królują biało - żółte nasadzenia.

  

Niezłomnie kwitną też Ciemierniki (Heleborus sp),

 

oraz  Kamelie japońskie (Camelia japonica). Ich piękne przypominające Piwonie kwiaty, nijak nie pasują do otaczającego nas jeszcze chłodu.

 
 

Obudziły się też pszczoły, które zmęczone zimową nudą w ulu, wybierają się już pierwsze wiosenne spacery.


Brakuje jeszcze tylko słońca, gdyż bez przerwy pada.  A wszystko, co widać pewnie po zdjęciach jest niemiłosiernie mokre. No ale cóż, taki jest tutaj klimat.Wypatrując słońca. Pozdrawiam Was Serdecznie.
XOXOXO

 

6 komentarzy :

 1. Alez cudne te zwiastuny nadchodzącej wiosny. U nas jeszcze słabo je widac. Wciąz chłodno, ale czekam z niecierpliwościa na pierwsze kwiaty, Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj pojawią się już pewnie niedługo. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Zazdroszczę szczególnie kamelii, są nieprawdopodobne, takie bujne. U nas powolutku już też widać coś niecoś...
  pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, kamelie wtedy kwitną są naprawdę piękne. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ne te pierwsze wiosenne 'cuda' w swoim ogrodzie czekam z ogromną tęsknotą i niecierpliwością. Sprawdzam nieustannie co i gdzie '' już wyszło '' Zazdroszczę trochę ,że doświadczasz już wiosny. Pozdrawiam- Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosna w UK szybko przychodzi, ale równie szybko odchodzi :( Dlatego Tobie będzie dane cieszyć się nią znacznie dłużej :) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń